Hozzávalók:
- 10 db kacsacomb
- 120 ml száraz sherry
- 120 ml mustár
- 220 ml gyümölcslé
- 220 g barnacukor
- 110 g chili por
- 80 g paprika
- 60 g zellersó
- 60 g fokhagyma por
- 60 g hagymasó
- 60 g fekete bors
- 60 g fehér bors
- 15 g száraz mustár
- 15 g ötfűszer keverék
- 15 g gyömbérpor
- 3-4 marék cseresznyefa forgács
Elkészítés:
- A kacsacombokat készítsd elő a sütést megelőző napon.
- A megmosott és megtisztított combok bőrét (de ne a húst!) óvatosan szurkáld meg hústűvel vagy egy kés hegyével, hogy minél jobban magába szívhassa a füstös aromát, és a kis lukaknak köszönhetően a combban lévő zsír sem távozik majd olyan gyorsan, így nem szárad ki a hús.
- A combokat a tisztítás és szurkálás után kend be a sherryvel, majd hagyd pihenni a hűtőben egész éjszakára.
- Másnap a combokat kend be egy vékony réteg mustárral és a fűszerekből előre összeállított keverékkel, és tedd félre egy újabb fél órára.
- Amíg a kacsa pihen, lesz időd felfűteni a keg grillt 90°C-ra és behelyezni a füstölésre szánt fából egy maréknyit. És egy vízzel teli edényről se feledkezz meg, amit a rács alá kell betenned.
- Amikor a grill is elérte a kellő hőfokot és a kacsa is eleget pihent, tedd fel a rácsra a combokat, a bőrös résszel felfelé, közvetlenül a vizes edény fölé.
- Ezután már csak várni kell, és időnként ránézni a keg grillre. Minden órában (az első négy óra során) egy újabb marék fával töltsd meg a füstölődobozt, és a szórófejes palackba töltött gyümölcslével permetezd a combokat minden fél órában.
- Süsd a kacsát addig, míg a hús belső hőmérséklete el nem éri 73-75 °C-ot.
Extra tippek:
- A hús kenegetéséhez használt gyümölcslé szinte bármilyen lehet. Választhatsz klasszikus narancslét, de a füstölőfához passzoló cseresznyét vagy rendhagyó gránátalmát is.
- A grillezett kacsacombhoz jól passzol a meggymártás, amit megbolondíthatsz egy kis vörösborral is.
- A kacsa alá elhelyezhetsz egy lábast, ami felfogja a lassan kisülő zsírt, amit később még felhasználhatsz tálalásnál vagy más fogásokhoz.